Türk erkekleri sosyal medyada nasıl selam verir?

Bir ay kadar uzun bir tatil sonrası nihayet evimdeyim. Kalabalığa o kadar alışmışım ki, birkaç gündür sessizliğe ve yalnızlığa doyup sosyalleşmeyi özlediğimi fark ettim. İşin başlamasına hala iki hafta var ve bütün arkadaşlarım hala şehir dışında. Yine Tindera sararım iki lak lak yaparım derken, eski sevgilimi görüp, tüm sülalesine yardırarak hesabı kapatmam bir oldu. Bu sayede de Okcupid i keşfettim. Bu sefer amacım goygoy yapmak değil, bu yüzden kimsenin mesajına cevap vermedim ve hatta profil resimlerine bile bakmadım. Gelen mesajları derleyip, sizlerle paylaşıp değişik bir konu olsun istedim.

Okcupid, Tinder’dan biraz farklı. Karşındaki kişiyi beğenmesen de sana mesaj atabiliyor. Gelelim Türk erkeklerinin ILK mesajlarına. ‘Selam, Naber, hatta Nbr’ gibi tek kelimelik sıkıcı mesajları ve el sallamaları, dil sallamaları, popo sallamaları, kalp göndermeleri saymazsak çok orijinal mesajlarla karşılaştığımı söyleyebilirim. Erkeklerimiz bu konuda biraz kendilerini aşmışlar. Bakınız görünüz:

Ne kadar da Hawai ruhlu bir Türk erkeki 🙂
Ben de ohaa çoookk sesli bir erkek dedim 🙂

Ne kadar da eğlenilecek bir erkek!
Haklısın amca!
Romantik serseri seni 🙂 Giriş heyecanlı da, teklif ikilisinde çelişki var be gülüm
Sekerci babam benim
Ne kadar da kartını verici ve assolist yapıcı bir erkek!
Oturmaya mi geldik kız, hadi bakalım piste! Keklik türküsü bilir misiniz? Cal gardaslık!


Cok hızlı bir finaldi ahbap! Merhaba ile sevişmen bir oldu 🙂
Kimseyi tanımadım ben, senden daha farklı!
Babamın numarasını veriyorum, hemen ara!
Hamile miyim doktor bey?
Yürü be kocum!
Gençler, yaşlılara yer verelim!
Teşekkur ederim Ivana Hanım!
Ne kadar da çok amaçlı bir bey!
Arifcim, çok şey etme. Ben var Türk olmak!
Biraz etkilenir gibi oldum sanki! Ayılara hiç hayır diyemem!
Matematikte mutlak deger konusunda hep kotuydum

Bu mesajlardan sonra şöyle dönüp fotoğraflarıma tekrar baktım acaba hangi fotoları koydum diye, beni bile şüphe içinde bıraktılar. Ama yok, cesur olan tek bir foto bile yok. Öyle olmasına gerek de yok zaten. Güzel ülkemin nadide erkeklerinde zihin stabil. Hatta öyle sabitlenmişler ki, basit bir merhaba demeyi bile unutmuşlar.

Bir yandan geçmişte güzel ilişkilerin varlığına şahit olduğum için kendimi şanslı hissediyorum, diğer yandan da gelecekten korkuyorum. Medeni olduğumuzu düşünürken insanlıktan uzaklaşan, basitleşen ve bencilleşen bir nesil olarak, yetiştirdiğimiz/yetiştireceğimiz çocukların vicdanlarıyla uçkurlarının yer değiştirdiği ilişkilerine şahit olmaktan korkuyorum.

Neyse efenim tadımız kaçmasın. Kendimi birden ‘Bizim zamanımızda…’ diye cümleler kuran neneler gibi hissettim. Nerede o mahcup delikanlılar, platonik aşıklar 🙂 Bizim zamanımızda şarkılar seni söyler, dillerde nameydi adın. Şimdi ‘Bi güzellik yap da gece bende kal’ kadar kıymetliyiz hanımlar.

Sizleri Yesilçam’dan Ediz abimizin bir ilanı aşkıyla bırakırken, ben yalnızlığıma şükretmeye devam ediyor olacağım. Yalnızlığı seçen tüm kadınlara selam olsun! Biz böyle ne güzeliz ya 🙂

Türk erkekleri sosyal medyada nasıl selam verir?’ için 7 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s