Erkek evrimi

Bir arkadaşım ilişkileri bir de erkeklerin gözünden değerlendirmeye çalışmamı tavsiye etti. Erkeklerin duyguları ve psikolojileri ayni değil ki ama… Kadınlar tek bir şeye odaklanıyor ilişki boyunca: ciddiyet. Oysa erkekler bambaşka bir dünya. Anlaması kolay değil onları. Ne istediklerini, ne hissettiklerini, ne beklediklerini asla kestiremezsin. Tek tip erkek yoktur zaten. Duygularını gizlemeye kurulular, tabii duyguları varsa- o da tartışılır. Su ana kadar yasadığım, gözlemlediğim ve duyduğum ilişkilerden yola çıkarak farklı erkek tiplerinin ilişkide nasıl hissettiğini yorumlamaya çalışacağım müsaadenizle.

1.evre-Duygusal erkek tipi: Çoğunlukla yaralı kadınlarla beraberdirler. Birlikte oldukları kadınlar başkalarına aşıktır. Bu yüzden ki onların yaralarını sarabilmek ve geçmişi unutturabilmek adına her fedakârlığı yaparlar. Aslında durumun vahimliğinin farkındadırlar ama kadın bunu dile getirmemiştir su zamana kadar. O yüzden erkek için cazip haldedir. Kolay değildir bir kere, fethedilememişlerdir. Ayrıca yoğun is temposu sebebiyle kendi güçlerinin ve güçsüzlüklerinin de farkındadırlar. Bu sebeple zaten aldatmaya ya da gecelik ilişkilere zamanları yoktur onların. Aslında bir nevi kadın rolü üstlenirler. Ciddi ilişkiler onların kalemidir. Kırılganlığınızın farkındadırlar. Dokunmaya kıyamazlar. Ne zaman bu limana dönseniz, sizi seve seve hayatlarına buyur ederler. Üzmeyin onları. Sevmiyorsanız nazikçe uzaklaşın. En zararsız erkek türüdür onlar. Canlarını yakmayın. Çünkü canları yandıkça evrimleşip bir sonraki kademeye geçiyor erkekler.

2.evre-Toy erkek tipi: Genellikle çok ilişki tecrübeleri olmadığı için karşısına dişli ve tecrübeli bir kadın çıktığında ilk başta heyecanlanırlar. Daha önce böyle bir şey yaşamamışlardır çünkü. Kendisinden çok daha tecrübesiz kadınlarla birlikte olduğu için ilişkiyi yöneten ve üstün olan taraf hep kendileri olmuştur. Yeni ilişkilerinde her gün bir şey öğrenirler. Sevişmeyi keşfederler mesela. Yeni maceralara ve hayallere atılırlar beraber. Oysa iki tarafın da bilmediği bir şey vardır. Erkeğin kazandığı her tecrübe kadından uzaklaşmasına sebep olur. Çünkü artık kedilikten çıkmış, aslan kostümü giymiştir. Aslında öyle sanırlar. Bu tecrübelerini uygulayacağı yeni kadınların hayallerini kurmaya başlarlar. Çünkü erkeğin doğasında yoktur kadının üstün olması. Kadının tecrübeli olması artık eğlenceli halden çıkmıştır, kendini güvensiz hissetmeye başlamıştır ”erkek”. Yeni yeni gücünün ve yeteneklerinin farkına varmaya başlamıştır yavru aslanımız. Bu nedenle artık düzenli bir ilişki onu cezbetmez. Erkektir artık. Kendi erkekliğini kanıtlayabileceği ve çiftleşme dansı yapabileceği yeni avlar ve habitatlar arayışına girerler.

3.evre-Tecrübeli erkek tipi: Genelde keyifli anlar yaşamak üzerine kurulmuştur hayatları. İhtiyaç duyduklarında arayabilecekleri bir kadın listesi vardır mutlaka ellerinin altında. İlişki istemediklerini söylemelerine rağmen, zor kadını gördüklerinde elde etmek için uğraşırlar. Baskıya gelemezler asla. Hayatlarında kendilerine ait özel alanları olmalıdır mutlaka. Sıkıştıklarında kaçarlar çünkü. Hala duyguları vardır bu tiplerin. Aynı anda hem eğlenebilecekleri hem huzur bulabilecekleri hem de yatakta ziyafet çekebilecekleri bir kadını bulma arayışındadırlar. O kadını bulduklarında ciddi ilişkiye girmekten kaçınmazlar. İşi bilirler onlar, naziktirler. Kadınlara hor davranmazlar. Can yakmazlar. Cömerttirler, kadınları mutlu etmeyi bilirler. Özür dilemeyi ve kalp çalmayı bilir onlar. Güzel sevişirler, dokunurlar, sarılırlar hatta çiftleriyle beraber uyuyabilirler. Ancak bir sonraki görüşmelerinin üzerinden günlerce, haftalarca geçmesi gerekir.

4.evre- Aşmış erkek tipi: En acımasız erkek tipidir. Hala duyguları olduklarına inanırlar, ancak duygusuzdur onlar. Bugüne kadar her türlü tecrübeyi yasamışlardır. Belki aşık bile olup kırılmışlardır. Ama artık ciddi ilişkiler bir yana dursun, kadınlar önemsizleşmiştir onlar için. Bir ihtiyaç, bir nesne haline gelmişlerdir. O yüzden alabilecekleri keyfe odaklıdırlar. Kadının duyguları, düşünceleri, gururları onlar için önemli değildir. Hiçtir kadın. Dışarıda çoktur onlardan. Her yerde bulunabilecek kadar yaygınlardır. Zor bir kadına denk gelindiğinde uğraşmazlar bile. Basiti varken zaman kaybı. Çok çabuk sıkılırlar. Bu sebeple ayni yemeği iki gün yemezler bile. Seviştikten sonra kaçın yanlarından. Sizinle uyanmaya tahammül edemezler. Zeki kadın, kendilerinden üstün kadın yoktur onlar için- çünkü tahammül edemezler. Bu tarz kadın gördüklerinde genellikle sözlü ya da fiziksel şiddetle üstünlüklerini yaratırlar. Başkalarına değer vermedikleri için, kendilerine değer veren kadınları zayıf ve aptal olarak değerlendirirler. Hayattan zevk almamaya başlamışlardır, sizin de almanıza müsaade etmezler. Sorun dinlemez onlar, bencildirler, kendi sorunlarını anlatırlar sürekli. Eleştirilmeye tahammülleri yoktur onların, ama sürekli eleştirirler. Akıl vermek sizin ne haddinize!!! Sizden daha çok yaşamış, görmüştür onlar. Sadece ezerler sizi. Dinleyip susmayı bilecekseniz “adamın” hayatına girin. Adamı hasta etmeyin!!!

Erkek evrimi” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s